Nebankovní půjčka pro problémové klienty

Nebankovní půjčka pro problémové klienty představují možnost, jak snadno získat peněžní prostředky bez dokladování své mzdy či platu. Každý může jednoduše zažádat, často prostřednictvím online formuláře, a získat tak větší či menší částku podle svého přání. Nebankovní instituce soustřeďující se na půjčky bez potvrzení příjmu jsou ochotny půjčovat i lidem bez stálého zaměstnání, ženám na mateřské dovolené či seniorům. Nebankovní půjčka pro problémové klienty je opravdu otevřená každému bez rozdílu.

On-line žádost:

Princip nebankovní půjčky pro problémové klienty

Nebankovní půjčka je postavena na jiných ručitelských závazcích, než je prokazování bonity klienta. V první řadě to může být nahlédnutí do registru dlužníků, zda klient žádající o půjčku nemá vroubek z minulosti. Jiné instituce pak mohou u vyšších částek vyžadovat ručení třetí osobou, movitým či nemovitým majetkem. A to v závislosti na rizikovosti klienta, velikosti půjčky či jeho platební morálce. Každá instituce samozřejmě přistupuje ke klientům individuálně a vyžaduje jiné potvrzení či doklady. Některé dokonce v rámci konkurenčního boje nevyžadují kromě dvou dokladů totožnosti vůbec nic dalšího. Ti pak mají podstatně navrch, jelikož dokážou oslovovat klienty napříč celým trhem.

Výhody a nevýhody nebankovní půjčky:
Výhodou nebankovní půjčky pro problémové klienty je její průchodnost. Prakticky každý má možnost získat určité finanční prostředky v závislosti na dalších parametrech. Nikomu není odepřeno právo získat peníze prostřednictvím tohoto finančního produktu. Žádost je obvykle vyřízena velice rychle a peníze jsou na účtu okamžitě po schválení. Vše velmi snadno a jednoduše. Na druhé straně pak stojí vyšší úrok za nebankovní půjčky bez registru, jelikož poskytující instituce nemá dostatek informací o příjmu klienta a toto riziko musí nějakým způsobem ošetřit.