skip to Main Content

Americká hypotéka je řešením svízelné finanční situace pro majitele nemovitostí, či osoby, kterým se za jejich půjčku zaručí třetí osoba svou vlastní nemovitostí. Americká hypotéka poskytuje i velké množství prostředků, jelikož je kryta zástavou. Proto je možné díky americké hypotéce na nebankovním sektoru získat od 50 000 Kč až do 5 milionů Kč. Vše závisí samozřejmě na odhadní ceně nemovitosti a poměru mezi cenou půjčky a cenou dané zástavy.

[velka-pujcka]

Neúčelová půjčka:
Americká hypotéka je neúčelovou půjčkou, to znamená, že její využití je plně v režii žadatele. Peníze, které získá prostřednictvím tohoto nebankovního produktu, může využít na libovolné nákupy. Nejčastěji se pak jedná o automobily, domácí spotřebiče, vybavení či další aktuálně potřebné nákupy většího rázu.
Využití americké hypotéky
Americká hypotéka je skvělým produktem, který oproti klasickým spotřebitelským úvěrům má jednu zásadní výhodu. Je levnější. A to z prostého důvodu. Žadatel o půjčku se totiž zaručí vlastní nemovitostí (případně se zaručí třetí osoba za žadatele svou nemovitostí) a díky tomu je poskytující instituce ochotna půjčit více peněz za menší úrok. Peníze jsou k dispozici ihned bez nutnosti předchozího spoření, v tom je jednoznačná výhoda americké hypotéky například před stavebním spořením.

Výhody americké hypotéky:
Americká hypotéka je tedy levnější než spotřebitelský úvěr a výhodnější než stavební spoření. Navíc je možné americkou hypotéku kdykoliv bez sankcí splatit. Není nutné životní pojištění, na rozdíl od hypotéky u některých bank. Ani není nutné zakládat kvůli hypotéce speciální účet. Splátky jsou odvislé od délky období, které je možné nastavit na desítky let. Pro žadatele pak americká hypotéka nepředstavuje takovou zátěž jako jiné podobné finanční produkty.

Back To Top