skip to Main Content

Nebankovní hypotéky

Nebankovní hypotéky patří k významným produktům, jelikož se jejich využívání stává čím dál hojnějším a klienti často raději sáhnou po nebankovní než bankovní hypotéce. Navíc řadě klientů není ochotna banka peníze půjčit, tak využívají obdobné nabídky na nebankovním sektoru, kde jsou v poskytování hypoték instituce podstatně vstřícnější. Základní parametry jsou podobné a i nebankovní hypotéka splňuje parametry klasické zákonné hypotéky, navíc však klient nemusí platit žádné poplatky předem a do určitých částek nemusí být hypotéka ani oceňována znalcem, což samozřejmě ušetří další náklady.

Princip a fungování nebankovní hypotéky:
Princip je obdobný jako u bankovních hypoték. Jde o půjčení peněžních prostředků s evidencí a zástavou nemovitosti. Tato zástava musí být evidována na katastru nemovitostí a poté jsou prostředky poskytnuty. Nebankovní hypotéky je možné sjednat, respektive o ně žádat prostřednictvím online formulářů a díky tomu je i jejich následné vyřízení velice rychlé. Celá transakce tak zpravidla nezabere více než několik málo dní a peníze má žadatel na účtu okamžitě po schválení.

Výhody a nevýhody nebankovní hypotéky:
První a nejvýznamnější výhodou je rozhodně dostupnost nebankovní hypotéky. Ta je přístupná prakticky komukoliv od 18 let věku a je občanem naší země. Nebankovní hypotéku dokonce mohou získat i ženy na mateřské dovolené či důchodci. Jde opravdu o velice otevřený produkt. Samozřejmostí je využití nebankovních hypoték právnickými osobami. Instituce, které nebankovní hypotéky poskytují, obvykle nenahlíží do registru dlužníků, takže i problémový klient či klient s horší platební morálkou má šanci nebankovní hypotéku získat. Další výhodou je i to, že je možné ručit nemovitostí ve vlastnictví třetí osoby, pokud tak k tomu dá souhlas. Nevýhodou a určitou daní za všechny tyto výhody je nepatrně vyšší úroková sazba a poplatky spojené s vyřízením hypotéky. Avšak pro klienty, kteří nemají šanci hypotéku u banky vůbec získat je nebankovní hypotéka přesto skvělým řešením.

Back To Top