skip to Main Content

Nebankovní úvěry

Nebankovní úvěry představují především spotřebitelské úvěry na běžné nákupy. Jde o částky od několika málo tisíc korun až ke stotisícovým sumám. Obvykle jsou tyto nebankovní úvěry neúčelové, to znamená, že jejich užití je plně v režii jejich majitelů. Peníze, které žadatel obdrží, tak může využít na cokoliv si zamane a nemusí to nikterak nebankovní instituce dokládat. Nejčastěji jsou předmětem nákupu nebankovních úvěrů auta, domácí spotřebiče, nábytek či dovolené.

Sjednání nebankovního úvěru:
Jelikož se jedná o široký segment trhu, je i sjednávání jednotlivých forem nebankovních úvěrů velice specifické. Nebankovní úvěr je možné sjednat přímo v obchodě jako takzvaný splátkový úvěr za zboží, dále je možné zřídit úvěr přes pobočku dané instituce, prostřednictvím internetu či finančních poradců. Možnosti sjednání a získání peněz prostřednictvím nebankovních úvěrů jsou velice široké a v dnešní době velice hojně využívané. Jde totiž o nejsnazší formu, jak získat rychle peníze bez zbytečného papírování a dokladování.

Výhody a nevýhody nebankovních úvěrů:
Výhodou všech nebankovních úvěrů je jejich rychlost vyřízení od podání žádosti. Dále pak snadnost přístupu, jelikož nebankovní úvěr mohou získat i takoví klienti, které banky odmítnou a nechtějí jim půjčovat. Nebankovní úvěry jsou vhodné i pro nezaměstnané, důchodce či ženy na mateřské dovolené. Prakticky každý má možnost o nebankovní úvěr zažádat a jeho průchodnost je velice vysoká. Na druhou stranu jsou však nebankovní úvěry v porovnání s bankovními nepatrně dražší, podmínky jsou pro klienty přísnější a sankce za opožděné platby velice výrazné. Je proto velice důležité včas a správně splácet všechny nebankovní úvěry, aby se člověk vyhnul problémům.

Back To Top