skip to Main Content
Peníze ihned na ruku

Peníze v hotovosti ihned na ruku

Půjčky ihned na ruku jsou nadstandardně rychlé a peníze získá žadatel obratem. Tento produkt je primárně určen těm klientům, kteří velice akutně potřebují finanční hotovost či peníze na účtu. Člověk se velice snadno může do takové situace dostat a právě půjčka ihned na ruku mu z ní jednoduše pomůže. Půjčka ihned na ruku má celou řadu podob a investoři je často nazývají nejrůznějšími názvy, avšak vždy když se jedná o okamžité poskytnutí peněz, jde o půjčku ihned na ruku.

Fungování půjčky ihned na ruku

Princip půjčky ihned na ruku je fakticky velice snadný. Peněžní prostředky jsou poskytovány okamžitě obratem proti podpisu smlouvy či směnky. Jednotlivé druhy půjčky bez poplatku se však mohou dále odlišovat v různých parametrech. Hlavní jsou vždy dva doklady totožnosti. Jde o ověření klienta jako takového a předcházení riziku zneužití občanského průkazu například při krádeži. Některé instituce vyžadují ještě další detailnější ověření klienta a vždy záleží na tom, o jaký druh půjčky ihned na ruku se jedná. V praxi však jde nejčastěji právě a pouze o doklady totožnosti, které ve valné většině postačí.

Výhody a nevýhody půjčky ihned na ruku

Jasná výhody vyplývá již z názvu produktu. Peníze jsou poskytovány okamžitě proti podpisu smlouvy či jiného dokumentu. V porovnání s dalšími produkty jde o nízkou administrativní náročnost a nízkou dokladovost, která je s vyřízením půjčky ihned na ruku spjata. Dále pak rychlost vyřízení celé žádosti a snadnost tohoto zažádání, jelikož je možné tuto činnost učinit prostřednictvím internetu či telefonu. Snadno a velice rychle. Nevýhodou pak mohou být vyšší náklady, které mohou a často jsou s nebankovní půjčkou ihned spjaty. Jelikož poskytovatel peněz podstupuje vyšší riziko, než u podobných produktů například z bankovního sektoru, je nutné toto riziko něčím vykompenzovat. A to se právě děje vyšší úrokovou sazbou, respektive vyšší roční procentní sazbou nákladů.

Back To Top