skip to Main Content

Půjčky od soukromých investorů

Půjčky od soukromých investorů představují specifickou část trhu, na který může vstoupit prakticky kdokoliv. S inzercí soukromých investorů a nabídkou soukromých půjček se setkáváme prakticky na každém kroku – v novinách, na internetu, na zastávkách či na nejrůznějších letácích. Zde všude můžeme narazit na nějakou nabídku půjčky od soukromého investora. Jde o krátkou větičku či pouze uvedení možné částky na půjčení a telefonního čísla. Stačí jednoduše zavolat a půjčka je obratem vyřízena. Snadno a jednoduše. Důležité je však dobře vybírat.

Menší částky od místních investorů:
Soukromí investoři působí buď regionálně či celorepublikově. Člověk se spíše setká s místními regionálními investory, kteří působí v daném městě či regionu. Nabízí obvykle částky do několika desítek tisíc korun. Jde o místní podnikatele či soukromé osoby, které mají na určitou dobu k dispozici volné peněžní prostředky a chtějí je touto formou půjčky soukromým osobám zhodnotit. Důležité je však dobře vybírat. Částky nejsou nikterak vysoké (v řádech tisíců či desetitisíců korun), takže se nejedná o velký závazek, avšak i přesto je nutné správně nabídky vyhodnotit a porovnat. Ne vždy ta na první pohled nejvýhodnější je skutečně tou správnou volbou. Je vhodné sehnat nějaké podrobnější informace o soukromém investorovi. Nejlepší jsou v tomto ohledu ověřené reference a zkušenosti předešlých osob.

Výhody a nevýhody půjčky od soukromých investorů:
Jednoznačnou výhodou je rychlost a průchodnost půjček. Větší či menší půjčku může dostat opravdu každý. Soukromý investor často nenahlíží do registru ani nevyžaduje potvrzení příjmu. Stačí mu dva doklady totožnosti a smlouva či přímo směnka může být podepsána. Pro klienty to představuje velice snadnou možnost, jak rychle a jednoduše získat finanční prostředky. Nevýhodou pak může být neserióznost či nelegálnost určitých druhů půjček. Někteří soukromí investoři jsou velice striktní a důslední ve vymáhání svých peněz, takže v případě neplacení se může člověk dostat do potíží nejen se zákonem, ale třeba i různých vymahačů. Proto je velice důležité u tohoto druhu půjčky splácet bez zbytečného odkládání a vyhnout se tak případným problémům.

Back To Top