skip to Main Content

Půjčky od soukromých osob

Půjčky od soukromých osob jsou občas spojovány s půjčkami od soukromých investorů. V praxi však fungují nepatrně odlišně. Soukromá osoba nabízí obvykle půjčku přímo prostřednictvím nějakého inzertního portálu či v nejrůznějších tištěných médiích. Soukromé osoby nabízejí obvykle půjčky do několika desítek tisíc korun. Občas je pak možné narazit na půjčku stotisícovou či vyšší, ale jde spíše o výjimky. Soukromí osoby totiž nechtějí podstupovat riziko půjčování takto vysokých částek.

Princip a vyřízení půjčky od soukromých osob:
Princip je velice jednoduchý. Člověk, fyzická osoba, má aktuální přebytek peněz a chce ho nějak zhodnotit a tak hledá nejlepší alternativu. V dnešní době, kdy je velice trendy si půjčovat, je tak možné získat velice zajímavé podmínky a výhodné splátky, jelikož soukromá osoba se neřídí bankovními či nebankovními pravidly a může nastavit podmínky splácení, dobu i úrok dle svého uvážení a potřeb. Proto jsou tyto půjčky velice hojně využívány, jelikož si žadatel o půjčku může domluvit velice individuální splátkový kalendář a všeobecné podmínky půjčky.

Výhody a nevýhody půjčky od soukromých osob:
Jednoznačná výhoda je v personálním nastavení všech parametrů půjčky. Vše je možné dotvořit si k obrazu svému. I samotnou smlouvu je možné postavit a změnit dle požadavků potenciálního dlužníka. V tomto ohledu je tedy zřízení půjčky od soukromých osob jednoznačně flexibilní. Peníze má pak dlužník k dispozici obratem. Stačí podepsat smlouvu a peníze jsou mu buď přímo předány či poslány na účet. Nevýhodou však může být až přílišná kreativita ze strany soukromých osob, které peníze půjčují. Smlouvy mohou být na hraně zákona či dokonce nelegální. Je proto velice důležité, nechat smlouvu zkontrolovat právníkem či zkušeným finančním poradcem, aby se člověk vyhnul případným problémům. Ne všechny soukromé osoby jsou totiž ke svým klientům upřímní a snaží se nějaké důležité informace zatajit.

Back To Top