skip to Main Content
Půjčky pro nezaměstnané

Jde to i bez doložení příjmu

Půjčka pro nezaměstnané je speciální druh finančního úvěru, který je předně určen osobám, která aktuálně nemají pravidelný a doložitelný příjem. Banky samozřejmě o takové klienty nestojí, avšak nebankovní sektor i těmto klientům peníze bez problémů poskytne. Banky totiž nechtějí podstupovat riziko, které je právě s klienty bez práce spojené. Nebankovní instituce tyto předsudky nemají, takže bez problémů poskytují peníze i lidem bez stálého zaměstnání a jsou jim ochotni půjčovat opakovaně bez dalších dodatečných dokladů.

Princip půjčky pro nezaměstnané

Principiálně funguje půjčka pro nezaměstnané stejně jako půjčka bez potvrzení příjmu. Jde o to, že klient nemusí dokladovat své současné ani minulé příjmy. Jeho aktuální bonita není pro poskytující instituci důležitá. Stačí doložit svou totožnost a půjčku je možné zřídit. Jedná se spíše o částky do desetitisíců. Pokud je však klient schopen se zaručit nějakým movitým či nemovitým majetkem, může se i tento druh půjčky vztahovat na částky podstatně vyšší. Fakticky je tento druh půjčky velice oblíbený, jelikož prakticky každý klient, který o půjčku zažádá ji bez problémů a zbytečného odkladu dostane.

Výhody půjčky pro nezaměstnané

Jednoznačná výhoda, kterou představuje půjčka pro nezaměstnané, je v její nízké dokladovosti. Klient nemusí prokazovat svou bonitu a často ani svou bezúhonnost v registru dlužníků. Stačí jednoduše zažádat o půjčku, odsouhlasit stanovené podmínky a peníze jsou na cestě. U vyšších částek je požadováno ručení, které je však možné i za pomoci movitých věcí, tudíž člověk nemá problém půjčku pro nezaměstnané získat. Vše velmi jasně, jednoduše a spolehlivě. Jde o neúčelový úvěr, tudíž peníze, které člověk dostane, může využít naprosto na cokoliv. Okamžité poskytnutí peněz tak výrazně pomáhá i ve svízelné situaci, kterou právě období nezaměstnanosti přináší.

Back To Top