skip to Main Content

Úvěry alternativní cestou

I dítě ví, že půjčka se dá pořídit v bance. Není to bohužel tak jednoduché. Sice by bylo hezké přijít a odejít s hromadou peněz, ale tak to nefunguje ani v dětských představách. Jak jistě víte, banky mají velmi přísné podmínky pro schvalování půjček. Proto si bankovní úvěr nemůže dovolit jen tak někdo. Pro získání bankovní půjčky je nutné mít dostatečně vysoký příjem a nemít žádný záznam v registru dlužníků.

Alternativní možností jsou nebankovní půjčky. Ty se staly velmi oblíbenými a pomalu předhání ty bankovní. Zřízení je totiž snadné a bezproblémové a kvalita neustále narůstá. Většina firem, které nebankovní produkty nabízí, působí na trhu již řadu let a ví, co dnešní klienti od úvěru očekávají. A na jaké produkty můžete u nebankovních společností narazit?

Nejrozšířenějším nebankovním produktem jsou půjčky bez potvrzení o příjmu. Ty jsou tak oblíbené z jednoho prostého důvodu. Nejvíce zamítnutých úvěrů je právě díky nízkému příjmu, tyto půjčky problém velmi jednoduše řeší. Není vyžadován doklad o výši příjmu, proto jsou půjčky bez potvrzení o příjmu vhodné pro nezaměstnané a všechny, kteří si z důvodu nízkého příjmu půjčku v bance dovolit nemohou.

Narazíte také jistě na půjčky bez registru a poplatku. I ty se staly velmi populárními, jelikož je mnoho těch, kteří si bankovní úvěr nemohou dovolit z důvodu problémů nesplácení v minulosti. Pokud jste se totiž někdy dostali do problémů se splácením, je jedno kdy, již nikdy si bankovní úvěr nebudete moci zřídit. Půjčky bez registru a poplatků se tak staly druhou šancí pro všechny neplatiče.

Nejrizikovějším typem nebankovní půjčky, který zmíníme, jsou půjčky na směnku. Rizikové mohou být z jednoho prostého důvodu – nabízet je může prakticky kdokoliv. Samy o sobě nejsou vůbec špatné a mohou být velice výhodné. Pokud narazíte na dobrého zřizovatele, pak právě půjčky na směnku mohou být tím nejlepším řešením.

Back To Top